Biopātija, bieži dēvēta arī par bioloģisko medicīnu, ir holistiska pieeja veselības atjaunošanai, kas balstīta uz pārliecību, ka ķermenis spēj pats sevi dziedināt, ja tam tiek nodrošināti pareizie apstākļi. Šo metodi 1981. gadā izstrādāja dāņu terapeits Kurts Wienbergs Nīlsens.
Biopātija apvieno vairākas bioloģiskās medicīnas disciplīnas:
Uztura terapija
Fitoterapija (augu terapijas)
Imūnterapija (simbiozes terapijas)
Dzīvesveids
Austrumu medicīnas pamatprincipi
Biopātijas pamatā ir uzskats, ka veselības problēmas un slimības attīstās ģenētikas, apkārtējās vides ietekmes un mūsu dzīvesveida faktoru dēļ. Šie faktori var būt:
Ķīmiskie: Toksīni, piesārņojums, kā arī nepietiekams uzturvielu daudzums organismā.
Mikrobioloģiskie: Dažādas baktērijas, vīrusi un sēnītes.
Fiziskie: Mūsu ikdienas paradumi, fizisko aktivitāšu trūkums vai pārmērība, kā arī gūtās traumas.
Psihiskie: Ilgstošs stress, trauksme un emocionālā slodze.
Biopātijā visus šos faktorus, kas traucē organismam atgriezties līdzsvarā, dēvē par "antihomeostātiskajiem faktoriem". Mērķis ir samazināt šos antihomeostātiskos faktorus un stiprināt organisma regulācijas spējas, lai tas varētu atjaunot līdzsvaru. Liela uzmanība tiek pievērsta gremošanas sistēmas un zarnu mikrofloras veselībai.
Biopāta konsultācijā tiek rūpīgi izvērtēta klienta slimības vēsture (anamnēze) un veikta rūpīga veselības analīze, lai noteiktu, kuri orgāni un sistēmas prasa atbalstu. Pēc tam tiek izstrādāts personalizēts veselības protokols, kas ietver uztura un dzīvesveida izmaiņas, kā arī augu preparātus un uztura bagātinātājus, lai veicinātu organisma atjaunošanos un palīdzētu tam atgūt veselību un vitalitāti.
Vārds "biopātija" sastāv no grieķu vārdiem bios (dzīvība) un pathos (ciešanas/slimība), norādot uz dzīvības procesu izpratni, lai novērstu ciešanas.
Biopātijas konsultācija ir rūpīga un individuāli pielāgota un ļauj ne tikai saprast simptomus, bet arī meklēt cēloni.
Konsultācija ilgst aptuveni 2 stundas.
Padziļināta saruna par veselības stāvokli (anamnēze)
Varavīksnenes analīze (foto
Mēles analīze (foto)
Tumšā lauka mikroskopija (dzīvā asins analīze)
Koagulētās asins piliena analīze
Polisāna tests (pēc nepieciešamības)
Refleksoloģijas punktu izpēte pēdās (pēc nepieciešamības)
Ausu akupunktūra
Pirms konsultācijas var e-pastā nosūtīt pēdējo 1–2 gadu laikā veiktās asins analīzes, ja tādas ir pieejamas. Tās var palīdēt iegūt plašāku priekšstatu par veselības dinamiku. Ja nepieciešams, ieteikšu papildu analīzes, lai precīzāk saprastu organisma stāvokli šobrīd. Laboratorijas analīžu izmaksas sedz klients pats.
Biopātijas konsultācija tiešsaistē ir individuāli pielāgota un vērsta uz to, lai palīdzētu izprast ne tikai simptomus, bet arī to iespējamos cēloņus. Tā piemērota tiem, kuri dzīvo tālāk vai vienkārši dod priekšroku konsultācijai attālināti.
Konsultācija ilgst aptuveni 1 stundu.
Konsultācijā iekļauts:
Padziļināta saruna par veselības stāvokli (anamnēze)
Varavīksnenes analīze (pēc fotogrāfijas)
Mēles analīze (pēc fotogrāfijas)
Pirms konsultācijas:
Klientam jāatsūta varavīksnenes un mēles fotogrāfijas. Detalizēta instrukcija par to, kā tās sagatavot, tiks nosūtīta uz e-pastu pēc konsultācijas laika apstiprināšanas.
Ja pieejamas, lūgums uz e-pastu nosūtīt pēdējo 1–2 gadu laikā veiktās asins analīzes. Tās var sniegt plašāku priekšstatu par organisma dinamiku. Ja būs nepieciešams, ieteikšu arī papildu analīzes, lai iegūtu dziļāku izpratni par aktuālo veselības stāvokli.
Laboratorijas izmeklējumu izmaksas sedz klients pats.
Pēc konsultācijas aptuveni nedēļas laikā tiek saņemts detalizēts protokols, kurā iekļauti:
✔️ Uztura ieteikumi
✔️ Augu saraksts (fitoterapija)
✔️ Ieteiktie uztura bagātinātāji un imūnpreparāti (ja nepieciešams)
Protokols tiek veidots, ņemot vērā gan slimības vēsturi, gan veiktās analīzes, un tas ir pielāgots tieši konkrētajai personai un situācijai.
Pirms asins analīzēm ieteicams neēst vismaz 5-6 stundas, izvairīties no taukiem ēdieniem, tas palīdzēs skaidrāk noteikt ar gramošanas problēmām esošos markerus, it sevišķi ja ir aizdomas par kairināto zarnu sindromu. Pirms konsultācijas dzert ūdeni, lai palielinātu asins viskozitāti.
Ko iespējasm "redzēt"zem mikroskopa:
Ar gemošanu saistītas problēmas
Kairināto zarnu sindromu (pirms konsultācijas neēst 5-6 h)
Sliktu olbaltumvielu un tauku sadalīšanos
Aknas stagnāciju
Urīnskābes kristālus
Smagie metāli, pesticīdi organismā
Imūnsistēmas darbību, piemēram, balto asins ķermenīšu “jaudu”
Pasliktinātu skābekļa uzņemšanu
Vīrusus, baktērijas un parazītus
Skābes, bāzes attiecību ķermenī
Galvenā uzmanība tiek pievērsta:
Kā izskatās “vide” asinīs?
Vai skābes/bāzes attiecība ir balansā?
Vai asins ķermenīši ir vienāda lieluma un ar spēcīgu membrānu?
Vai ķermenī ir vitamīni vai minerālvielas kas trūkst?
Vai imūnsistēma ir pietiekami aktīva?
Vai ir tendence uz ķermeņa dehidrāciju?
Vai ir nosliece uz aknas uz žultspūšļa problēmām?
Vai ķermenī ir oksidatīvais stress?
Vai asinīs ir augsts smago metālu saturs?
Vai asinīs ir urīnskābes un/vai sārņi?
Koagulēto asiņu analīze ir vienkāršs tests, ko var veikt lai noskaidrotu, kādā pakāpē un kādā daudzumā ķermenis veido brīvos radikāļus, kā arī to, kā tas ietekmē mūsu veselību.
Organisma darbības rezultātā ķermenī veidojas brīvie radikāļi, kas var būt atbildīgi par daudzām saslimšanām, piemēram, sirds un plaušu slimībām, autoimūnajām slimībām un pat vēzi. Ar šī testa palīdzību iespējams noteikt brīvo radikāļu daudzumu ķermenī, hronisku vai akūtu iekaisumu, kā arī norādes uz parazitārām saslimšanām.
Konsultācijas beigās tiek pārrunāts asinīs redzētais un saņemti ieteikumi veselības stāvokļa uzlabošanai.
Iridoloģija ir alternatīvās medicīnas prakse, kas pēta cilvēka acu varavīksnenes raksturu un krāsas, lai iegūtu informāciju par personas veselību un organisma stāvokli. Šī metode balstās uz ideju, ka acs varavīksnene atspoguļo iekšējo orgānu sistēmu un var sniegt ieskatu par potenciāliem veselības traucējumiem. Iridologs analizē varavīksneni, izvērtējot struktulārās iezīmes, krāsas maiņas vai cita veida raksturīgus elementus, lai sniegtu informāciju par pacienta fizioloģiju un noteiktos veselības aspektus. Šī metode tiek izmantota kā palīglīdzeklis veselības stāvokļa novērtēšanai un var kalpot kā palīgs veselības uzlabošanas plāna izstrādē. Iegūtā informācija tiek sistemātiski apkopota un uzglabāta, ļaujot salīdzināt esošos mērījumus un novērot izmaiņas, kas var norādīt uz veselības stāvokļa uzlabošanos vai slimības progresēšanu laika gaitā.
Lai gan iridoloģiju mūsdienu medicinā neizmanto lai diagnosticētu slimības, uzkrātās zināšanas un pieredze ir pierādijusi, ka tā ir lielisks rīks, kas palīdz noteikt, kuri orgāni un orgānu sistēmas ir pakļauti stresam. Ar tās palīdzību ir iespējams nolasīt, kas ir tās zonas kurām vajadzētu pievērst uzmanību, lai laika gaitā veselības problēmas neattīstītos.
Inreresanti ir tas ka iridoloģiju kā diagnozes metodi izmantoja jau senie ēģiptieši.
Saka, ka acis ir dvēseles spogulis un es tam pilnība piekrītu, jo iridoloģija palīdz ieskatīties ne tikai tajā kā ķemenis funkcionē, bet arī cilvēka emocionālajos aspektos.
Konsultācijas laikā tiek sagatavotas bildes, pārrunāts acīs redzamais un organisma vājie punkti, kā arī tiek saņemti ieteikumi, lai maksimāli nodrošinātu ķermeni ar visu tam vajadzīgo.
Nedēļas laikā pēc konsultācijas uz e-pastu tiek nosūtīts informācijas apkopojums un ieteikumi veselības uzlabošanai, balstoties uz varavīksnenē esošajām iezīmēm.